<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=622230862360186&ev=PageView&noscript=1"/>
Rekomendacja Zakładu Żywienia i Suplementacji Akademii Wychowania Firycznego
Co nowego

Przepyszne ciasto marchewkowe

Ciacho marchewkowe, kawa i zimowy słoneczny poranek. Chodź tej zimy raczej niewielu z nas mogło doświadczyć siarczystego mrozu oraz skrzącego się śniegu w zimowe poranki to nic nie stoi na przeszkodzie aby spróbować tak pysznego zimowego przepisu!

Kreatyna, czyli cudowny proszek, który działa.

Kreatyna jest składnikiem naturalnie występującym w komórkach mięśniowych, dostarcza energię podczas krótkich, maksymalnie intensywnych ćwiczeń oraz jest przyjmowana z diety głownie z mięsa i ryb. Ilość energii produkowanej z kreatyny jest bardzo wysoka, lecz jej pokłady w mięśniach są ograniczone (wystarczająco, aby pokryć 8-10 sekund maksymalnie intensywnych ćwiczeń). Monohydrat kreatyny jest suplementem mogącym zwiększyć zapasy kreatyny w mięśniach a następnie ...

Kofeina w sporcie

Kofeinajest stymulantem naturalnie występującym w liściach, owocach czy strączkach wielu roślin. Po spożyciu kofeina jest szybko wchłaniana w jelitach oraz transportowana do wszystkich tkanek oraz narządów organizmu, gdzie wywołuje bezpośredni efekt na mięśnie powodując zmniejszone odczuwanie wykonywanej pracy. Prawdopodobnie najlepiej przebadany suplement diety na rynku, który poprawia wyniki w różnych sportach.

Jak zatem poprawnie suplementowaćkofeinęaby dawała nam ...

Beta-alanina w "pigułce"

Beta-alanina jest jednym z białek budujących karnozynę, białko mięśniowe odgrywające ważną rolę w zapobieganiu gromadzenia się kwasu mlekowego powstałego w skutek intensywnych ćwiczeń dzięki czemu możemy wykonywać ćwiczenia lepiej, bardziej, dłużej a nasze mięśnie męczą się stosunkowo wolniej. Wszystko to brzmi super prawda? Jak zatem suplementować beta-alaninę aby rzeczywiście pomogła nam osiągać lepsze wyniki?

Zrozumieć grupy suplementów diety wg Australijskiego Instytutu Sportu

Wielu z nas kupując suplementy diety skupia się na ich potencjalnym korzystnym działaniu, cenie bądź składzie, lecz czy taki sposób wybierania suplementów jest odpowiedni? W odpowiedzi na to pytanie z pomocą przychodzi nam Australijski Instytut Sportu, którego specjaliści w dziedzinie suplementacji  pogrupowali suplementy na odpowiednie grupy mówiące nam jaki suplement działa a jaki nie działa lub nie ma odpowiednich badań ...

Back

POKAŻ